Obecnie coraz większa grupa ludzi swoje urlopy spędza na działce. Często są to Ci, którzy na stałe mieszkają w miastach. Chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i pokontemplować w ciszy. Urlop w szczycie sezonu w jakimś kurorcie też nie będzie odpowiedni, dlatego że obłożenie wówczas jest niesamowite. Pełne plaże i brak miejsc noclegowych już mogą świadczyć o tym, że spokoju i ciszy tam nie zaznamy.
Natomiast kilka lub kilkanaście dni na naszej działce w domku drewnianymi pełnej ciszy może pomóc w wypoczynku.

Domki drewniane są coraz bardziej popularne, jeśli ktoś posiada własną działkę coraz częściej decyduje się na drewniany domek. Dlatego że są firmy, które dostarczają domek razem ze wszystkimi elementami do montażu, a także instrukcją pod wskazane miejsce. Gdy już taki domek jest zamontowany mamy, swój własny kąt i możemy poczuć się jak w domu. Wówczas urządzamy się według naszego gustu i mamy swój wakacyjny domek. Możemy tam nie tylko spędzić urlop, ale zawsze możemy zaprosić znajomych i siedzieć długie noce przy ognisku czy grillu przy głośnej muzyce nie przejmując się ciszą nocną.

Domki letniskowe nie muszą być standardowych rozmiarów, są nawet takie, które mają ok 70m2 powierzchni! Taka przestrzeń daje dużo większe możliwości, przecież tak naprawdę taki domek jest większy niż większość mieszkań w bloku. Wtedy jest to już tak naprawdę mały dom, w którym znajdziemy miejsce na łazienkę, sypialnię, kuchnie, salon itp. Do tego dochodzi jakieś podwórko, taras, a w upalne dni śmiało możemy postawić basen ogrodowy i korzystać w pełni z uroków naszej działki. Dużo jest plusów takiego wyjścia i coraz więcej osób, które wolą urlop spędzić w spokojnej okolicy, po prostu poleżeć, odpocząć od tego całego szumu wokół.

Są plusy jak i minusy takich wakacji, jak wszędzie zawsze znajdzie się jakieś ale. Jest to dobry pomysł dla tych, co lubią ciszę, spokój i nie przepadają za aktywnymi wakacjami.

Wówczas domki drewniane dla nich mają rację bytu, bo dla tych, co nie potrafią na miejscu usiedzieć nie będą to wymarzone atrakcje na czas urlopu. Inna sytuacja, gdy na przykład grupa znajomych jedzie na działkę i zaczynają maraton imprez. Wówczas czas leci szybko i przyjemnie. Domek drewniany na działce to rarytas i zawsze jakaś opcja urlopu, która nie uszczupli naszego budżetu domowego tak jak np. wakacje za granicą.